Istnieje wiele różnych typów myszy komputerowych. Dlatego należy rozważyć wybór takiego gryzonia, który będzie dla nas odpowiedni. Oto, czym należy się kierować podczas wyboru i korzystania z myszy komputerowej:
Uchwyt myszy
Nie chwytać myszy zbyt mocno! Spowoduje to tylko niepotrzebne obciążenie dłoni i nadgarstka. Mysz chwytamy lekko, kładąc dłoń na jej powierzchni.
Mysz od łokcia
Ważne jest, aby trzymać nadgarstek w pozycji neutralnej – mysz od łokcia. Jeśli użyjemy nadgarstka jako punktu obrotu, mikroruchy wyprowadzą go z pozycji neutralnej.
Ochrona nadgarstka
Z powyższego filmu pamiętasz, że nacisk kontaktowy na nadgarstek jest częstym problemem w przypadku większości myszy komputerowych. Powinniśmy to całkowicie zminimalizować, aby chronić nadgarstek.
Unikać ograniczania krążenia
Należy unikać naprężeń kontaktowych w nadgarstku. Ograniczenie dopływu krwi do ręki zwiększa ryzyko kontuzji.
Nie używać podpórki pod nadgarstek
Badania wykazały, że podpórka pod nadgarstek zwiększa ciśnienie w cieśni nadgarstka.
Unikać ograniczania ruchów ramion
Mysz od łokcia wymaga ruchu ramion. W związku z tym musimy się upewnić, że mamy dużo miejsca na ruch. Natomiast ograniczenie ruchu ręki może zachęcać do poruszania nadgarstkiem, co zwiększy stres i napięcie.
Utrzymywać mysz w ruchu
Podobnie jak w powyższym punkcie, dopilnujmy, aby mysz również miała wystarczająco dużo miejsca na swoją mobilność.
Kształt myszy
Warto stawiać na myszy o kształcie symetrycznym, a więc takie, które pasują do dłoni i są jak najbardziej płaskie, aby zmniejszyć wyprost nadgarstka.
Rozłożenie pracy
A jeżeli jesteśmy oburęczni, zawsze możemy włączyć funkcję szybkiego przełączania myszy między prawą a lewą ręką. Pozwoli nam rozłożyć obciążenie pracy z myszą na obie ręce. I nawet jeśli nie jesteśmy oburęczni, warto sobie wypracować tę umiejętność.
Możesz też zobaczyć zalety inteligentnego domu, z którymi możesz zapoznać się, klikając https://www.globalny.pl/jak-inteligentny-dom-moze-poprawic-nasze-zycie/.